Jakie panele najlepsze?

www.tofik.com.pl
www.tofik.com.pl
6 grudnia, 2021

Decydując się na gruntowny remont mieszkania, należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań i podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z takich decyzji jest właśnie to, jaki materiał budowlany wybrać na ściany i na podłogę. O tyle, o ile sam wzór i kolor najczęściej nie jest problemem i precyzuje się go dość wcześnie, dylematem może się okazać samo tworzywo.

Zacznijmy więc od podłóg. Obecnie najpopularniejszym materiałem na podłogę są panele. Mają one wiele wad i zalet – główne zalety to szybkość położenia (można to zrobić samemu) i niska cena. Mają one jednak też kilka wad. Jedną z nich jest krótki czas żywotności. I właśnie dlatego, warto zastanowić się nad alternatywą. Może się okazać korek podłogowy.

Są to panele wykonane z dębowego korka i ich główną cechą charakterystyczną jest bardzo duża wytrzymałość. Spokojnie mogą służyć właścicielom przed kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Ich plusem jest również doskonała izolacja zapewniająca ciepło w każdej sytuacji (nawet zimą), czego niestety nie można powiedzieć o klasycznych panelach. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również położenie paneli korkowych w pokoju dziecięcym, gdyż dzieci właśnie na podłodze spędzają najwięcej czasu i bardzo istotne jest, aby była ona dla nich bezpieczna. Jak czyścić panele sprawdź tu

Przejdźmy teraz do ścian. Swego czasu bardzo popularne były:

klasyczne panele ścienne przypominające boazerię

Obecnie jednak odchodzi się od tego, gdyż wygrywają prostsze metody – farby i tapety. Jeśli jednak chcemy, aby nasze wnętrze doskonale i przede wszystkim oryginalnie się prezentowało, warto postawić na korek ścienny. To właśnie korek na ścianę może się okazać niezwykle praktyczny. Jego ogromnym plusem jest prostota utrzymania porządku. Wystarczy go tylko czasem przetrzeć detergentem, na przykład płynem do mycia naczyń.

Jak widać, jest kilka alternatyw na mieszkanie w stylu klasycznym i czasem warto się nad nimi zastanowić, gdyż mogą one sprawić, że nasze mieszkanie będzie wyglądało oryginalnie i zdecydowanie lepiej niż wcześniej.

www.tofik.com.pl
mamtak