Dzieci w domu – jak dbać i ich bezpieczeństwo?

www.tofik.com.pl
www.tofik.com.pl

Kiedy budujemy dom musimy zadbać o wiele spraw. Skupiamy się na wyborze materiałów, elementów wykończenia i wyposażenia. Szczególną uwagę należy poświęcić takim decyzjom jeżeli mamy małe dzieci. Dom powinien być dla nich bezpieczny. W jaki sposób to osiągnąć?

Wybór okien, drzwi oraz bramy

Mamy wiele różnych rozwiązań dopasowanych do potrzeb rodzin z dziećmi. Warto zamontować bramę, która otwiera się automatycznie. Dobrym wyborem będzie domofon. Dzięki temu maluch sam nie wyjdzie poza teren posesji. Podobnie trzeba zadbać o drzwi wejściowe. Niektóre mają specjalne zamki, które są poza zasięgiem dziecka. Tak zamkniętych drzwi nie będzie w stanie otworzyć. W wypadku okien również można postawić na dodatkowe zabezpieczenia uniemożliwiające otworzenie. Warto też zamontować balustrady. Różne firmy produkują specjalne balustrady okienne oraz balkonowe. Jedna z nich znajduje się w mieście Katowice. Dzięki nim dziecko nie będzie w stanie się zbytnio wychylić i wypaść.

Zabezpieczenia wewnątrz domu

Sporo osób decyduje się na domy piętrowe. Znajdują się w nich schody. Ważne jest aby były wyposażone w poręcze. Można też, w wypadku tych bardziej stromych, pomyśleć o jakiś dywanikach lub nakładkach antypoślizgowych. Małe dzieci nie powinny mieć w ogóle dostępu do schodów. W tym celu można montować specjalne ogrodzenia.
Poza tym dostępne są zaślepki na gniazdka, blokady które nie pozwolą otwierać szafek i szuflad. Można wybrać też specjalne pokrętła do kuchenki gazowej, których dziecko nie przekręci. Warto żeby rodzice przemyśleli tę sprawę i wybrali odpowiednie rozwiązania.

www.tofik.com.pl
mamtak

Leave a Comment